poniedziałek, 27 maja 2013

Sex, Drugs and Rock n' Roll!! Czyli Dreszcz

Sex, Drugs and Rock n' Roll to motto życiowe bohatera nowej książki J. Ćwieka. Rychu Zwierzchowski wiedzie żywot pasożyta-luzaka, jest to ponad 40 letni facet na utrzymaniu własnej córki Janki a nie sorki, ona zmieniła imię na Janice.

Życie Rycha polega na tym, że całymi dniami Pije, pali trawkę, gra na streecie. Jest wiecznie bezrobotny, chociaż córka usiłuje ciągle zaciągnąć go do pracy.

Zapytacie skąd ma kasę na to wszystko?? Za co pali, pije? A powiem wam, że córka go utrzymuje, wiec nasz bohater jednak chodzi na te rozmowy o prace, dzięki temu córka wysyła raz na jakiś czas pieniądze, za które Rychu żyje. Chociaż on i tak woli wydać to na trawkę i piwo.

Gdzie dzieje się akcja książki?? A skupia się w 2 miastach Pierwszym miastem są Katowice, drugim zaś Kraków.


W Katowicach właśnie nasz bohater mieszka, a jak wiecie Śląsk ma swoją gwarę. Nasz bohater może i nie mówi gwarą, ale jest jej bardzo dużo w książce a to za sprawa przyjaciela naszego Rysia, którym jest Alojz.

Alojz jest Ślązakiem, a dokładnie emerytowanym górnikiem. Mieszka na tym samym osiedlu, co Rysiek i jest chyba jego jedynym prawdziwym przyjacielem. Powiem więcej on po prostu boi się o swojego przyjaciela i się nim opiekuje.

Ale zapytacie, co to za książka o jakimś podstarzałym niespełnionym rockowcu? A jak bym wam powiedział, że Superbohaterowie istnieją?? I właśnie takim bohaterem stał sie Zwierzchowski. Więcej wam nie powiem, z kim walczył też nie. Bo w końcu każdy Superbohater musi mieć swojego Wroga. Dodajmy do tego, że i nasz bohater tak jak i jego wróg w pewnym momencie dostają super moce! Jakie? To sami już przeczytajcie!


Powiem jeszcze, że w książce jest jeszcze ktoś! Czarny....


Zawisza Czarny!! A kto to taki? To już sami zobaczycie czytając: Dreszcz

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...