poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Zaparkuj w Zonie: Dekada Stalkerów

Plakat pochodzi z oficjalnego fanpage Stalker.pl


W sobotę (26.04.2014), zaraz po godzinie 15, wraz z Gosią ruszyliśmy w drogę na kolejne spotkanie z Michałem Gołkowskim z okazji premiery książki "Drugi Brzeg". Już podczas podróży do „Parkingu” w metrze trafiliśmy na dwójkę ludzi ubranych w mundury i z pewnymi zawiniętymi artefaktami wystającymi z plecaka. Po szybkiej wymianie zdań doszliśmy do wniosku, że można podejść i zagadać. W taki sposób już w czteroosobowym składzie trafiliśmy pod bar. Okazał się zamknięty, co zmusiło nas do czekania na deszczu. Czekać na szczęście nie musieliśmy sami - pod drzwiami stała już cała masa stalkerów. 

Zapiski z przypomnianych krain

Sam lokal świetnie wpisuje się w klimat gier i książek. Wygląd wewnętrzny jest jakby wprost wyjęty z Zony. Niepomalowane surowe ściany, beczki jako stoliki, czy opony jako siedzenia i bujaczki fajnie dopełniają całość. Świetnie też wygląda bar i ozdoby umieszczone na nim, a w szczególności znaki. 

Jednak spotkanie z autorem nie było jedyną atrakcją tego wieczoru. W sobotę również portal Stalker.pl świętował swoje dziesiąte urodziny. Mieliśmy także możliwość zobaczyć i posłuchać o Lost Alpha, moda do gry z uniwersum S.T.A.L.K.E.R., która podczas eventu miała swoją światową premierę. Stalkerzy stojący pod sceną (i tylko Ci, gdyż dalej już nie było nic słychać) mogli posłuchać prowadzącego imprezę, którym był Rafał Grad (pyta.pl), a także jego gości, którzy co chwilę się na niej zmieniali - między innymi Michała i Szymona Radomskiego, który jest odpowiedzialny za ilustracje w książkachłychać), bylila zmieniał gośośc jeszcze minimum 4 książki z serii, coraz bardziej mysle o kupnie stroju. wiam się czemu Gosia t

Nie mogło również zabraknąć konkursów. Pierwszym był konkurs na najlepiej wyglądającego stalkera (trafił się i jeden mutant). Kolejnym zaś były wybory miss stalkerów, a ja zastanawiam się czemu Gosia nie brała udziału. 


Na sam koniec dodam, że impreza wypadła świetnie. Miałem możliwość poznać sporo nowych ludzi, a i ze starymi pogadać. A że Michał ze sceny zapowiedział jeszcze minimum 4 książki z serii, to coraz bardziej myślę o kupnie stroju. 


Drodzy stalkerzy, polecicie jakiś sklep bądź doradzicie gdzie mogę skompletować strój za rozsądne pieniądze? 

Ps. Czemu oni mi tak grożą?
Jeśli podobają Wam się zdjęcia tu umieszczone, a chcecie więcej, zapraszam na fanpage Książek w Pajęczynie.

5 komentarzy:

 1. Jeszcze się dziwisz czemu? Ja też celowałam, ale z aparatu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe - ale to nie jest część Uniwersum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz na myśli "Metro 2033", odpowiem od razu, że nie. Meesh stworzył postać stalkera i rzucił go w realia Czarnobyla w naszych czasach.

   Usuń
 3. Nie Last Alpha tylko Lost Alpha, to mod jest ;) A w sprawie stroju możesz się odezwać to podrzucę sznurki :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...