sobota, 25 maja 2013

Poproszę szklaneczkę 0Rh+

Czy zastanawialiście się co się dzieje z nami jak już umrzemy? Czy wracamy na ziemie jako robaczki?? A może idziemy do nieba? Albo już tam nic nie ma, po prostu przestajemy istnieć??

Czy zastanawialiście się, co się dzieje z nami jak już umrzemy? Czy wracamy na ziemie, jako robaczki?? A może idziemy do nieba? Albo już tam nic nie ma, po prostu przestajemy istnieć??

A co odpowiecie jak powiem wam, że zostaniecie wampirem? Tak właśnie było z Gosia, czyli bohaterka kolejnej książki A. Pilipiuka. I jeszcze jedna ciekawostka. Tęsknicie za PRL?? A może wcale go nie znacie, bo jesteście tak jak ja za młody?

Jeśli tak to zapraszam do tej książki gdyż ona właśnie wraz z nasza bohaterka przenosi nas w PRL. Tak dobrze rozumiecie Gosia jest wampirem w PRL.


Wiem boicie się teraz, że to jedna z książek typu "Zmierzch" gdzie wampiry chyba już wcale nie pija krwi, a wdają się w romanse, wszyscy chodzą z gołymi klatami i uwodzą niewinne nastolatki, z którymi potem mają dzieci. I jeśli pomyśleliście, że ta książka jest jedną z takich to się grubo mylicie gwarantuje to wam.

Wiec, czym rożni się ta książka od innych? A właśnie przede wszystkim tym ze dzieje się u nas w Polsce i to tej PRLowskiej. Wiec z tego, co wiemy nic wtedy nie było w sklepach tylko ocet, a wampir musi sobie radzić.

A co zrobić jak się samemu nie wierzy, kim się jest? Jak w kilka dni trzeba się nauczyć żyć, nie, jako człowiek, a jako wampir? I do tego zaprzyjaźnić się z wilkołakiem.

A do tego żyć z zasadami! W końcu wampir z PRL ma swoja godność! Nie wysysa biednych sarenek i króliczków. 

Co pamiętacie, że były kiedyś wampiry jak Drakula? Że miały moc, umiały latać i były niewiarygodnie silne??
To wam zdradzę te tego nie maja!! Właśnie i jak tu teraz przeżyć nie mając mocy?? Mówicie nie da się?? A jednak one maja to coś o wiele cenniejszego!! Zapytacie, co? A ten nasz polski spryt i kombinowanie!

Chcecie zobaczyć jak im to wszystko wyszło wiec zapraszam do: Wampira z M-3

3 komentarze:

 1. Dobra książka :) Ryszyłeś już "Wampira z MO"? Słyszałam na jego temat skrajnie sprzeczne opinie i się zastanawiam jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie jeszcze nie bo miałem kupić na targach ostatnio ale zdecydowałem się na Chłopców i Dreszcz i Pilipiuka dopiero muszę kupić :) A ja jakoś opinii jeszcze na szczęście nie słyszałem

   Usuń
 2. Hmmm... książka nie jest zła, ale i dupy nie urywa. Ot takie sobie czytadło, można się uśmiechnąć parę razy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...