środa, 29 maja 2013

Hitman - Najlepszy polski reżyser.

Ostatnimi czasy z tego, co widzę w telewizji i internecie wszyscy piszą książki. Na przykład Cichopek albo Ibisz i tym podobni. Chociaż największy szok wywołała u mnie biografia Bibera.

I jeśli myślicie, że tą książkę można tak samo zakwalifikować jak książki Cichopek to bardzo się mylicie. Bo to przecież tak jak by w jednym szeregu stawiać Malucha z Porsche 911. I to w tym zestawieniu właśnie książka Pana Juliusza jest tym Porsche.

Juliusza Machulskiego chyba nikomu nie muszę przedstawiać??
Ale jeśli jest pośród czytających jakiś ignorant nieznający tego pana, powiem kilka słów, kto to taki.

Juliusz Machulski urodził się w 1955r. w Olsztynie. Polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Założyciel studia filmowego "Zebra". Warto też chyba wspomnieć o rodzicach, czyli o aktorze Janie Machulskim, często grającym u syna i o matce reżysera, czyli pani Halinie Machulskiej także Polskiej aktorce.

Ale może w końcu napiszmy coś o książce. Zaczyna się od ciekawej przygody jak to może małemu dziecku pomieszać się życie z filmem. Bo wyobraźcie sobie, mały chłopiec widzi jak tata całuje się z inna panią i się do niej umizga. A zaznaczmy, że obok stoi jego mama i wcale się nie złości. I jak tu nie oszaleć, jak te dwa światy się mieszają, a do tego przecież jeszcze przed chwila widziało się na ekranie śmierć ojca, a on jednak siedzi dalej obok i się uśmiecha.

Na łamach tej książki czytelnik dorasta z autorem, dowiaduje się, jakie były ulubione filmy małego Julka. Czemu to Indianie nie kłamią, albo jak to się robi by na wysokości 20m zrywać jemiołę dla swojego idola.

Dostajemy możliwość poznania autora nie tylko od strony reżysera, ale także, jako wielkiego kibica piłki nożnej, który będąc na wczasach w Bułgarii nie zrezygnował z ważnego meczu i znalazł ludzi, z którymi mógł go oglądać.

Czytelnik ma  też mały obraz życia prywatnego i tu dowiadujemy się nie tylko o rodzicach, ale i o przygodach dziadka Antoniego. I poznaje Machulskiego jak opiekuńczego ojca, który jednak robi obciach córce.

Ale ta książka przede wszystkim jest o jego pasji i pracy reżyserii filmowej. A także jeździmy z filmami na festiwale do Cannes, Karlowe Wary i oczywiście nasze rodzime.

Juliusz jak każdy z nas ma też swoich idoli, guru filmowych, ale nie tylko. Tych idoli Juliusz często spotykał, a spotkania z nimi właśnie zostały uwiecznione na łamach tej książki. I tak dowiadujemy się, co ma na przykład wspólnego Cz. Miłosz i chevrolet corvette.

A ilu z was wie ze prawa do Kilera kupiła wielka Amerykańska wytwórnia filmowa i miał być przeniesiony na ekrany w Hollywoodzie. A dlaczego się nie udało? I jaka to wytwórnia ma prawa do Kilera zapraszam do książki.


Jak sądzicie czy w 14 dni da się zrobić 8 reklam filmowych i to kilka ładnych lat temu?! Jeśli jesteście tego ciekawi i tego jak powstawały takie filmy jak Vabank, Seksmisja, Kingsajz a także Ile waży koń Trojański? To zapraszam was do zapoznania się z autobiografią: HITMAN

1 komentarz:

  1. Co do szoków - jest jeszcze obszerna kolorowanka o One Direction ;) Czyli takie dziewczęce Bimber x5

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...