środa, 12 czerwca 2013

Na krawędzi. Opowieść Hammonda, ale czy tylko jego?

Richarda Hammonda wszystkim tym, którzy lubią samochody nie muszę przedstawiać. Ale zrobię to dla tych, co ryk silników, dym palonej gumy i naprawa samochodu jest czymś okropnym. Richard urodził się 19 grudnia 1969 w Solihull, jest brytyjskim dziennikarzem oraz jednym z prezenterów popularnego programu telewizyjnego Top Gear (prowadzi razem z: James May i Jeremy Clarkson).

Prowadził również program "Brainiac”, który w Polsce był emitowany na kanale Discovery Channel. Gdzie w konwencji popularnonaukowej prowadził rożne eksperymenty, robił to w niekonwencjonalny sposób, a czasem aż kontrowersyjny.

"Na Krawędzi, moja opowieść" zaczyna się normalnie jak każda biografia. Czytelnik poznaje jak wygląda dzieciństwo kogoś uzależnionego od adrenaliny. Razem z autorem wspominamy jak chciał zaimponować znajomym, bawiąc się w kaskadera skaczącego rowerem nad rampą, albo jak w szkole można szybko przemieścić się z jednego balkonu na drugi oczywiście jeśli żaden nauczyciel nie patrzy w górę, gdzie całe przejście się dzieje. Również poznaje historię skąd u Hammonda ten nawyk ryzykowania życia i pamiętaj to nie przez jego rodziców.

Jak wszyscy wiemy Richard jest jednym z prowadzących program Top Gear, ale ilu wie, jakie były jego początki?? Jak pracowało się w radiu Cleveland. Jak pewnego razu Jeremy Clarkson wpadł na pomysł nowego show dla BBC o motoryzacji i jakie były początki. Mindy kobieta, która pokochała tego szaleńca, i w końcu to jak dostał swoją wymarzona prace.

Hammond pracując w Top Gear udowodnił wszystkim, że jest człowiekiem kochającym ryzyko. To on podejmował i podejmuje najbardziej szalone rzeczy w programie. On jest arktycznym ninja - razem z psim zaprzęgiem udał się ścigać z samochodem po biegunie. A w Olivierze przejechał kawałek Afryki, aż Olivier nie utonął w rzece.
Ale to, co do tej pory to tylko krotki fragment tej książki.

20 września 2006
  


Dla większości czytelników data jest nieważna prawda?
Dzień jak każdy inny.
Ale nie dla Richarda Hammonda. W tym dniu na lotnisku w Elvington był kręcony jeden z odcinków Top Gear. Odcinku, którego najbliżsi jak i on są do końca życia już nie zapomną. To miał być kolejny zwykły dzień w pracy. Właśnie wtedy Richard testował samochód z napędem odrzutowym "vampire". Na początku nic nie zapowiadało tego, co się stanie, Richard jechał już z prędkością około 464 km/h, gdy nagle w przedniej prawej oponie doszło do uszkodzenia. Gdy pękła samochodem zarzuciło na boki i pojawiło się przyspieszenie ziemskie równe 3G a w najgorszym momencie aż 5G. Gdy zaraz po wypadku pojawiła się pomoc Hammond był nieprzytomny, ale już w drodze do szpitala odzyskał świadomość uskarżał się na ból pleców.

Tutaj do głosu dochodzi Mindy żona Hammonda, a moim zdaniem książka powinna nosić nazwę "Na krawędzi, Nasza opowieść".
Mindy dowiaduje się, że mąż miał wypadek i od tego momentu książka jest i jej historia.

Ona opisuje, jaki był stan Hammonda. Jak to było gdy budził się ze śpiączki i nie poznawał jej, zadawał pytanie - „kim jesteś?. Zazdroszczę Mindy wytrwałości, nie poddała się i do samego końca walczyła, cały czas będąc przy mężu. Czytelnik dowiaduje się jak było z Hammondem jak amnezja pourazowa pomogła mu dojść do siebie po wypadku.

Jak potrafi być szczęśliwy człowiek, gdy jego najbliższy wraca do żywych. Jak trwa rehabilitacja i pobyt w Szkocji, gdzie Hammond spędza czas z żona i swoimi córkami. I powrót do rzeczywistości do normalnego życia i kolejnych programów Top Gear bo Hammond nie zrezygnował, dalej jest jednym z prezenterów tego programu.

Jeśli chcecie zobaczyć, co znaczy prawdziwa miłość, bo to, co łączy, Mindy i Hammonda to właśnie to! Zapraszam do: Na Krawędzi, Moja opowieść

2 komentarze:

  1. Lubię ujęcia z piłami mechanicznymi XD

    OdpowiedzUsuń
  2. od jakiegoś czasu " Top Gear " oraz Clarkson, May i Hammond są dla mnie idolami. Uwielbiam też czytać biografię, więc na pewno kupię tę książkę :)

    http://slowopasja24.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...