środa, 18 września 2013

Kilka słów przed targami + Akcja Zaczytani

Jako że już dziś środa warto wspomnieć o zbliżających się Targach Książki w Katowicach. Wraz z Gosią dostaliśmy zaproszenie i nocleg. Więc stwierdziliśmy, że nie możemy przegapić takiej okazji i warto jechać.I może kilka zdań, co przed nami. Targi to 3 dni świetnej zabawy dla każdego wielbiciela książek, my będziemy się bawić w Sobotę i Niedziele.Jak już wiecie uwielbiam autografy i ale tym razem mało biorę z domu, bo tylko dwie książki. 

„Księga smoków”
„Jeszcze nie zginęła”

Ale w Warszawie czeka już na mnie kolejna, a może i więcej niż jedna. Ta pewna to:

„Słowo i Miecz”


Jak widzicie torba nie tylko ubraniami będzie wyładowana, ale i książkami. A co kupię na targach?? To już mnie zaczyna głowa boleć, czemu tak dużo znowu kupiłem. 

Targi to nie tylko kupno książek, ale i różne atrakcje, spotkania autorskie lub prelekcje znanych autorów. Ja obecnie sam czekam najbardziej na „Słowiańską apokalipsę” Witolda Jabłońskiego, która to uciekła nam na PolConie.Ale targi to też i akcje, w których każdy z nas może wziąć udział. 
 Jedna z takich akcji jest akcja Zaczytani, która to zbiera książki dla najmłodszych pacjentów w szpitalach. 

Ale więcej o akcji niech powie już sam organizator:
Ty też możesz zostać Zaczytanym.  To proste!

Jeśli posiadasz w domu książki, które z radością czytałeś jako dziecko lub do których zaglądały Twoje pociechy możesz podarować je dzieciom i młodzieży przebywającej w szpitalach, na oddziałach dziecięcych bądź w innych ośrodkach pomocy społecznej. 

Dzięki kampanii Zaczytani każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzyma książkę, którą będzie mogło zabrać do domu. Celem akcji jest stworzenie w jak największej ilości szpitali bibliotek z wartościowymi książkami, dzięki którym dzieci i młodzież będzie mogła oderwać się choć na chwilę od choroby. 

Jednym z punktów, w których będzie można przekazać książki będzie stoisko kampanii Zaczytani na Targach Książki w Katowicach, które odbędą się w Spodku już w najbliższy weekend!
Więcej na www.zaczytani.org

A teraz idę szukać w swojej bibliotece książek, z którymi mogę się rozstać!
Ps. Te logo jest świetne! Aż chciał bym mieć koszulkę z tym ptakiem (Sową?) :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...