środa, 10 lipca 2013

Czy odważysz się zostać jednym z Horadrimów?

"Diablo" jedno mroczne słowo, a ile wywołuje wspomnień, prawda? Sam osobiście nie zliczę godzin spędzonych przed ekranem komputera. Bo w końcu chyba każdy, kto grał lub gra w gry, chociaż otarł się o "Diablo". Ja jestem ogromnym fanem Diablo II i do tej pory lubię wracać. Jest to tradycyjny RPG-hack and slash gdzie dobro w postaci jednego z bohaterów (w podstawowej wersji 5 do wyboru) ma za zadanie zwalczenia zła na czterech świetnie zrobionych światach, głównym zadaniem, do którego ulepszamy postać przez cała grę jest zniszczenie tytułowego Diabla.

Ale że ten blog nie jest o grach, już tłumacze skąd taki wstęp. Często jest tak, że przy promocji gier organizowane są różne imprezy lub dokładane są do nich różne gadżety. Ale by w ramach promocji powstała książka, mało kiedy to się zdarza.  Więc ku mojemu wielkiemu zdziwieniu jakiś czas po premierze gry "Diablo III" dowiedziałem się, że na rynku pojawi się książka, która ma urozmaicić graczom świat, w który już od 1996 roku wprowadza nas Blizzard.

Jeśli jednak jest tu ktoś, kto nie grał nigdy w tą grę nie ma co się bać,  nawet jeśli nie znamy  faktów z gier można spokojnie po nią sięgnąć gdyż jest napisana tak, by mógł ją czytać sympatyk Diablo, ale i ten, co dopiero chce zacząć tą przygodę. Jest to zachęta wejścia do mrocznego świata i pomocy w walce z trzema Najwyższymi ze Złych: Diablo - Władcę Grozy, Mefisto - Władce Nienawiści i Baala - Władcę Zniszczenia.

Autorem książki jest Nate Kenyon, który to zadebiutował w roku 2006 Bloodstone która została nominowana do nagrody Brama Strokera. Dwie z jego powieści zostały wybrane do ekranizacji.

Główną bohaterem jest Deckard Cain postać świetnie znana graczom. Jest to ostatni z horadrimów zakonu powołanego przez archanioła Tyraela do ścigania i zagłady trzech Najwyższych Złych. Cain jest ostatnim żyjącym członkiem tego tajemniczego zakonu.
Cain dzięki swoim snom, które nawiedzają go podczas jego podróży pozwala dowiedzieć się o swojej przeszłości. Bohater niespodziewanie dostaje informacje, że nie jest sam, że na świecie są jeszcze inni magowie zdolni pomóc mu w walce. Tylko jest jedno, „ale" Cain musi najpierw ich odnaleźć, a ta podróż nie będzie lekka i przyjemna. Musi też dowiedzieć się się, czemu jego bracia ukrywają się przed nim.

W tych poszukiwaniach Cain spotyka na swojej drodze dużo wrogów i jednego niespodziewanego i niecodziennego towarzysza podróży. Leę dziewczynkę mającą tylko osiem lat do tego jak twierdzi wielu nosi ona w sobie przekleństwo.


Książka dedykowana jest przede wszystkim graczom "Diablo". Więc i ja polecam ją przede wszystkim tym, co tak jak ja spędzili na tej grze nie jedną noc! Teraz spędź trochę czasu na czytaniu o tak dobrze znanym nam mrocznym świecie!

 Czy uda mu się odnaleźć innych horadrimów???

A może to w tej małej dziewczynce jest ukryta tajemnica??

Czy dlatego o dziewczynce wspominają przepowiednie wieszczące Koniec Dni?
Na te i inne pytanie odpowie wam: Diablo III Zakon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...