poniedziałek, 29 lutego 2016

TOP 5 Cyklów Książkowych

Dziś na blogu kolejna nowość. Od teraz co jakiś czas, będą pojawiały się nowe rodzaje postów - "TOP 5". Jako pierwszy "TOP" mam dla Was "TOP 5 Cyklów Książkowych". Z moim wyborem nie wszyscy muszą się zgadzać, są to tylko te książki, które przeczytałem, i które Wam gorąco polecam, a także na prawdę lubię i często do nich wracam.

Dlaczego akurat "TOP 5 Cyklów Książkowych"? Na te pytanie odpowiada inny post - książki wiele tomów mieć powinny.

A teraz zapraszam do zapoznania się z moją ulubioną 5!

5. Cykl o Jakubie Wędrowycza - Andrzej Pilipiuk

Ten cykl, za który odpowiedzialny jest Andrzej Pilipiuk po prostu mnie relaksuje. Od książek o przygodach Jakuba Wędrowycza nie wymagam nic więcej niż czystej rozrywki. Choć historie mają swoje wzloty i upadki, ja jestem wiernym fanem tej serii i chętnie do niej wracam. Z resztą na dowód tego jak lubię tę książki, na ścianie w moim pokoju wisi jeden mały obrazek. Sami zobaczcie jaki.

4. Uniwersum Metro - Dimitr Glukhovsky i inni autorzy
Choć Metro nie jest dokładnie cyklem książkowym, a całym uniwersum, które stworzył Dimitr Glukhovsky musiało się tutaj znaleźć. To wszystko z tego powodu, że jest to najbardziej lubiane i najbardziej wciągające uniwersum z gatunku "post-apo" jakie mam w swojej domowej kolekcji. I choć świat po apokalipsie nigdy mnie nie wyciągał, tak każdą książkę z tej serii czytam z fascynacją, zastanawiając się, czym kolejni autorzy mnie zaskoczą. A jak na razie dwie polskie książki w tym uniwersum - "Dzielnica Obiecana" i "Otchłań", w fantastyczny sposób ukazują dwa Polskie miasta po apokalipsie - Kraków i Wrocław.
Autor bloga z twórcą całego Uniwersum Metro

3. Świat Dysku - Terry Pratchett
Kilka lat temu postanowiłem, że zbiorę całą tę serię. I choć teraz można kupić nowe wydanie, ja próbuję zdobyć jedno z pierwszych i najbardziej popularnych z tłumaczeniem P.W. Cholewy. Świat Dysku Terrego Pratchetta to największa i najdłuższa seria jaką mam. Jest też wyjątkowa, bo tylko dzięki przypadkowi ją zbieram, ale dopiero zakochałem się w niej jak wgłębiłem się w świat przygód jednego z fajtłapowatych czarodziejów. Świat Dysku lubię nie tylko w książkach.

2. Zwiadowcy - John Flanagan
Trudno mi było zdecydować się, którą z dwóch serii dać na drugie i pierwsze miejsce. Lecz jak widać Zwiadowcy Johna Flanagana wylądowali niżej. I choć jest to przede wszystkim seria dla dzieci, ja mając 27 lat dalej z zapartym tchem czekam na kolejne tomu. A wiem, że i w tym roku coś nowego powinno na nas czekać.

1. Cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie - Jacek Piekara
Seria o przygodach Inkwizytora Mordimera Madderdina Jacka Piekary to książki, które pokochałem od samego początku. Uwielbiam alternatywny świat wymyślony przez Piekarę. I można by rzec, nie wyobrażam sobie momentu kiedy ta seria się zakończy, nie chce dnia gdy odłoże kolejny tom i powiem to koniec, więcej już nie będzie. Przygody Inkwizytora zawsze będę gorąco polecał! Ale pamiętajcie czytać trzeba tak jak wychodziły książki!
Spotkanie autorskie z Jackiem Piekarą


A jak u Was wyglądałby "TOP 5 Cyklów Książkowych"? Podzielcie się nimi ze mną w komentarzu!

5 komentarzy:

 1. Uniwersum Metro i ja uwielbiam ^_^ Przeczytałam dotąd wszystkie książki (poza "Piterem"), które ukazały się na naszym rynku w tym cyklu. Teraz wyczekuję na premierę najnowszej "Prawo do użycia siły" Szabałowa ^_^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety mam mniej książek z tego uniwersum na swoim koncie ale chociaż by dla samej części Dimitra i Polskich warto się z nim zapoznać.

   Usuń
 2. Pratchett, uniwersum bez dwoch zdan. Jakub jakoś nie zafascynowal mnie na tyle aby kontynuować. Za Mordimer juz tak. Flanagana muszę nadrobić. Z mojej strony Kroniki krolobojcy Rothfussa, miecz prawdy Terrego Goodkinda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwiadowców mam całą serię na półce ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...