czwartek, 23 kwietnia 2015

33 raz kości zostały rzucone!


Paulina Drela - specjalista ds. PR kanału Game Troll TV i uczennica Piotra Jasika. Od września 2014r. regularny bywalec konwentu ,,Rzuć Kostką”. Prywatnie pasjonatka historii, dziennikarstwa i komunikacji miejskiej. Ekstrawertyczka, optymistka i marzycielka w jednym. 

Dziś wraz z Pauliną postanowiliśmy połączyć siły by pokazać Wam jak fajnie bywa na spotkaniach planszówkowych "Rzuć Kostką". Zapraszam do tekstu Pauliny i moich zdjęć.

W zeszły weekend 18/19 kwietnia 2015r. w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 3 STO przy ulicy Białostockiej 4 na warszawskiej Pradze odbyło się Spotkanie Fanów Gier Planszowych ,,Rzuć Kostką”, organizowane przez jednego z najpopularniejszych i, moim skromnym zdaniem, najlepszego wideo-recenzenta, autora kanału Game Troll TV,  Piotra Jasika.
W ciągu dwóch dni ,,Kostka” zgromadziła ponad 100 miłośników gier bez prądu, przyciągnęła media, takie jak Polskie Radio i Gazeta Wyborcza oraz rozdała masę ciekawych nagród.
Dwa słowa – JEST MOOC!

Game Troll - Piotr Jasik

Jak spędziliśmy 16 wyjątkowych godzin?

Start: sobota, godz. 10.00. Zeszli się pierwsi planszówkowicze, głodni wrażeń i nowych doświadczeń. Już na samym wejściu stół uginał się od gier, które i tak stanowią jakąś 1/3 całej kolekcji Trzech Trolli.
Ludzie rejestrowali się u „bramkarza” (o którym słów kilka też się znajdzie), chwycili pierwsze egzemplarze i powędrowali do sal, by zagłębić się w pasjonującej rozrywce.
Autorka relacji - Paulina Drela
Po drodze zahaczyli o bufet, w którym witała ich sympatyczna parka, częstująca herbatką, kawką, ciastem, dosłownie czego dusza zapragnie.
W głównej sali tłumy ludzi; wszystkie stoły zastawione planszami, figurkami, kartami.
Jeden stół jednak różnił się od reszty.
Jest to bowiem profesjonalny, specjalnie przystosowany stół do gier planszowych! Ekipa R&P Dice zagościła na ,,Kostce” by zapoznać nas ze swoim dziełem. Tak, dobrze przeczytaliście - to jest absolutne dzieło! Masywny, z podwójnym dnem, w różnych wariacjach kolorystycznych – nic dziwnego, że stół ten ani na chwilę nie był pozostawiony na pastwę losu.
Autor bloga podczas rozgrywki w Kingsport Festiwal. Na zdjęciu również Carlos jeden z recenzentów GTTV
,,Kostkę” odwiedził również wysłannik wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych, który zaprezentował prototyp najnowszej gry wydawnictwa - ,,Odbudowa Warszawy”. Od początku budziła ona niemałe zainteresowanie przybyłych gości. 
A kto powiedział, że Dworzec Zachodni nie może być na wschodzie?
Do drzwi wejściowych, niczym Marcin Luter swoje 95 tez, przybiłam informacje o turniejach i konkursach. Najpierw ,,Mistakos” – bardzo pozytywna gra, w której próbujemy swoich sił przez 2 dni. Kto by pomyślał, że te niepozorne, kolorowe krzesełka przyciągną takie tłumy?  Wbrew pozorom ustawienie ich bez drżenia ręki wymaga nie lada precyzji i ostrożności. Nie trudno zgadnąć, jaka jest nagroda dla zwycięzcy – osobisty egzemplarz ,,Mistakosa”.
O 15.00 odbył się quiz wiedzy o grach planszowych. Organizator w swoim żywiole – jak na nauczyciela przystało, usadził uczestników w ławeczkach i zrobił im kartkówkę.  Ale i tym razem Ci nas nie zawiedli – najlepsi zgarnęli puzzle od Trefla
Zwycięzcy Quizu z Game Trollem 
Przez cały dzień masa zainteresowanych przetaczała się przez szkolne korytarze. A gdzie w tym czasie podziewała się ekipa Trzech Trolli? Zniknęła na trochę, by nagrać wyjątkowy odcinek z jednym z widzów, Łukaszem Stanczewskim, który wykupił udział w akcji na wspieram.to
W niedzielę przygód ciąg dalszy! Poza ,,Mistakosem” toczyliśmy zacięty bój w ,,Neuroshimę Hex!” – oj działo się. 
Ale emocje skumulowały się wtedy, gdy nadszedł moment, na który wszyscy czekali… Losowanie nagród! Maszyna Losująca jak zwykle zrobiła trochę bałaganu, choć dla mnie to po prostu artystyczny nieład. 
A o to przed Państwem Maszyna Losująca
Tłumy wiwatowały, zwycięzcy się cieszyli, atmosfera istnie rodzinna. 
Uwierzcie mi, tych 16 godzin w ogóle się nie czuje, mijają w oka mgnieniu niczym partia w ,,Jishaku”.

Kostkowa społeczność

Ludzie tworzą miejsca. Na ,,Kostce” szczególnie to widać. Trudno uwierzyć, że obce, kompletnie nieznane Ci osoby, już na wejściu mówią do siebie po imieniu, uśmiechają się serdecznie i okazują tyle ciepła. To jest właśnie magia tego konwentu – nie ma barier, wstydu, nieśmiałości, za to jest masa pozytywnej energii!!!
Gwiazdy odcinka Q&A zapytaj widza wraz z Game Trollem
Jeśli ktoś z Was bawił się razem z nami tamtego weekendu i kojarzy bramkarza, który stacjonował przy wypożyczalni gier, rozdając plakietki i przyjmując losy, to byłam ja. Ucięłam sobie pogawędkę z wieloma fajnymi ludźmi, po których spotkaniu długo jeszcze uśmiech gościł na mojej twarzy.
Ekipa Game Troll TV była rozrywana wręcz przez media, które przeprowadzały z nią liczne wywiady. Polskie Radio, Gazeta Wyborcza, jest rozmach!
"Kostkowy Bramkarz"
Marek, Carlos, Piotrek z Maszyną Losującą – wszyscy chętnie tłumaczyli zasady gier, udzielali porad i wskazówek, zachęcali do bliższego kontaktu z planszówkami. Każdy, kto rozmawiał ze mną, opuszczając konwent, stwierdzał: ,,Kurczę, oni są na żywo jeszcze fajniejsi niż na ekranie”. Trudno się nie zgodzić.
Piotrek wytłumacz nam Pokój 25

Wiwat Game Trollu!

Wielkim wydarzeniem była premiera oficjalnej, autorskiej koszulki Game Troll TV w dwóch wariantach kolorystycznych. Projektem zajął się niesamowicie uzdolniony grafik Dawid Wiącek.
Z tej okazji jeden z widzów, Andrzej Paradowski, przygotował dla ekipy kanału niespodziankę w postaci… tortu!!! Pięknie ozdobiony, z motywem koszulki. A do tego jaki smaczny.
Tylko go nie upuść

Po godzinach

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co się dzieje po tzw. zamknięciu? Poza wielkim sprzątaniem zdarzają się partyjki z organizatorami. Często wychodzimy znacznie później niż planowaliśmy. Choć sale i korytarze pustoszeją, to endorfiny nadal unoszą się w powietrzu i utrzymują jeszcze przez długi czas! 
A ja ciasto mam
Przychodzi to przyjemne uczucie szczęścia i satysfakcji, że dołożyliśmy kolejną cegiełkę do budowania fascynującej rzeczywistości, pełnej gier planszowych…

Kiedy znów?

Oby jak najszybciej.  Przewidywany termin to czerwiec.
Zaglądajcie na profil facebookowy Game Troll TV i ,,Kostki” oraz na YouTube i bądźcie z nami na bieżąco! Weźcie rodzinę, przyjaciół, sąsiadów pod rękę i wpadnijcie!
Zapewniam Was, ekipa Game Troll TV sprawi, że to będzie niezapomniany weekend!

                                                                          Paulina Drela 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...