czwartek, 15 października 2015

Stosik po długiej przerwie! Zaczynamy na nowo!


Wracam! Blog na nowo zaczyna działać i powoli znów się rozpędza. Już niedługo ukażą się kolejne wywiady i recenzję, a dziś mam dla Was stosik. Duży bo w końcu moja przerwa trwała prawie 4 miesiące. No ale nie ma co przedłużać zapraszam do czytania!



Tylko martwi nie kłamią - Katarzyna Bonda - Książka kupiona pod wpływem fali popularności Pani Kasi. Po prostu zaciekawiło mnie czemu właśnie ta autora stała się nagle tak popularna.

Misery i Ręka Mistrza - Stephen King - te dwie pozycje kupiłem tylko dla tego bo w końcu zebrałem się i chcę poznać tego mistrza horroru. A że kosztowały po 15 złotych za sztukę to aż żal byłoby nie kupić.

Rzecz o wampirach w fantasty - Paweł Ciećwierz - Wampiry nie od dziś mnie fascynowały. Moje zainteresowanie nimi wywodzi się z gier komputerowych jak i ze starych książek. Moja fascynacja malała niestety przez ostatnie lata, a to wszystko za sprawą wszędobylskich błyszczących wampirów ze Zmierzchu. Więc jak tylko dorwałem w swoje ręce książkę Pawła ucieszyłem się, że znów będę mógł wrócić do początków moich kontaktów z tymi demonami.

Świat na krawędzi - Stanisław Lem w rozmowie z Tomaszem Fiałkowskim - Uwielbiam książki Lema w domu mam ich obecnie dziewiętnaście. Mogę szczerze powiedzieć, że jestem fanem jego i jego bohaterów. Zawsze przyjemnie mi się czyta o przygodach pilota Prixa czy Iliona Tichego. Więc ta pozycja była dla mnie obowiązkowa do kupienia.

UGI - Mirosław Tomaszewski - Książka niespodzianka. Gdy kilka dni temu wysyłałem Marynarkę do Autora po autograf nie spodziewałem się, że na poczcie odbiorę od niego nie jedną, a dwie książki. UGI to miły prezent od Pana Tomaszewskiego.


Marynarka - Mirosław Tomaszewski - Możecie mnie teraz zapytać po co mi książka, którą już mam jako e-booka i przeczytałem. Ale mi Marynarka podoba się tak bardzo, że musiałem ją mieć w papierze z autografem autora. Udało mi się jak widać na zdjęciu zdobyć książkę i autograf! A ta dziurka na okładce jest specjalnie, zrobił ją sam Autor.

Cześć, i dzięki za ryby i W zasadzie niegroźna - Douglas Adams - obydwie książki są to kolejne tomy jednej z moich ulubionych serii książkowych - Autostopem przez galaktykę. Jako, że mam trylogię w wydaniu Albatrosa kolejne dwa tomy również w tym udało mi się zdobyć.

Witamy w Rosji - Dimitr Glukhovsky - Książka która fascynowała mnie od momentu ukazania się w Polsce tylko zawsze gdy miałem ją kupić trafiał mi się jakiś ważniejszy wydatek i tak jej zakup był odkładany. A że teraz trafiła się okazja kupić dwie książki Dimitra w okazyjnej cenie nie mogłem z tego nie skorzystać.

Cabezano - Romuald Pawlak - O tej książce dowiedziałem się dopiero gdy zacząłem tworzyć pytania do wywiadu z jej Autorem. Zaciekawiła mnie a, że znalazłem ją w Ciechanowie w księgarni za 16 złotych to od razu ją kupiłem.

Morza Wszeteczne - Marcin Mortka - Tutaj miał być smętny tekst al'a ten o kobiecie w Chłopaki nie płaczą, no wiecie ten z ręką. Nie będzie go, napiszę za to, że tę książkę jako wielki fan twórczości Marcina musiałem po prostu mieć w swojej kolekcji.

Otchłań - Robert J. Szmidt - Kolejna książka wchodząca w skład uniwersum Metra 2033. Tym razem akcja pozwoli nam się przenieść do post-apokaliptycznego Wrocławia i tak jak u Majki tutaj również nie ma Metra w Metrze.

Straż! Straż! - Terry Pratchett - Wiem, że wychodzi cały cykl w nowej serii z twardymi okładkami, ale ja jestem człowiek specyficzny i jeśli już zacząłem zbierać książki w jednym wydaniu to w tym muszę mieć wszystkie. Właśnie tak jest między innymi ze Światem Dysku.

Honor Legionu - Andrzej Sawicki - Autor ten kojarzy mi się jedynie z jedną ciekawą prelekcją na Warszawskim Polconie kilka lat temu. Właśnie na nim mówił również o swoich planach literackich, a ta książka była jednym z nich.

Antologia Science Fiction - czemu kupiłem tę cegłę? Przede wszystkim dla kilku autorów w niej występujących: Kosik, Przybyłek, Majka czy Cetnarowski. Ale również dlatego bo może warto w końcu poznać lepiej gatunek SF.

Futu.re - Dimitr Glukhovsky - Druga już książka w tym stosiku tego autora. Akurat w tej skusiła mnie wizja świata, świata tak innego, a za razem bliskiego?

Zagubieni 2 tomy - Marcin Mortka - Kolejne książki Marcina dla troszkę młodszego fana kompletnie inne tematyką od wszystkiego co do tej pory znałem od tego Autora.

Dzienniki 1944-1949 - Józef Tischner - Uwielbiam filozofię i poglądy głoszone przez księdza Tischnera. Jego dzienniki z lat nastoletnich to pozycja obowiązkowa dla kogoś lubiącego tego charyzmatycznego księdza jak ja. Możemy tu zobaczyć doskonale jak kształtowały się poglądy na życie, rówieśników i kobiety młodego Józefa Tischnera.

Polscy Terroryści - Wojciech Lada - Książka która zafascynowała mnie swoim tytułem, a że opowiada o polskich terrorystach to nie mogłem się jej oprzeć.

Dziewczyny z Powstania - Anna Herbich - Moim zdaniem to pozycja obowiązkowa dla każdego młodego Polaka i nie tylko.

Dodatkowo o kilka nowych pozycji powiększyła się moja kolekcja planszówkowa:

Boss Monster - Gra którą kupiłem w ciemno nigdy w nią nie grałem ale gdy tylko zobaczyłem grafiki w niej wiedziałem, że muszę ją mieć. Co takiego jest wyjątkowego w tych grafikach? A to, że są one robione na wzór grafik 8-bitowych znanych dobrze z takich gier jak Mario, Contra czy Mortal Combat. To w końcu były gry mojego dzieciństwa!

Reglamentacja - może i jestem za młody by pamiętać czasy PRL, kolejek i towarów na kartki, ale ten czas w naszym kraju od zawsze mnie fascynuje. Ta jego nierealność dlatego lubię gry planszowe do niego nawiązujące mam Kolejkę teraz przyszła kolej na Reglamentację. No i jest tu kolejny symbol również mojego dzieciństwa - bączek.

Sztuka Wojny - gra przenosząca nas do roku 506 p.n.e. Gracze obejmują przywództwo nad armiami walczącymi w Chinach. Wcielają się w rolę Sun Tzu z Wu i Shao z Chu. A ja kupiłem tę grę z tego powodu gdyż ma ona w sobie aż 44 figurki a kosztowała mnie zaledwie 40 parę złotych.

Jaskinia - to chyba jedyna gra o tematyce eksploracji jaskiń. Mnie kusiła jakiś czas ale jej cena wydawała mi się nieco za wysoka. Lecz gdy udało mi się ją znaleźć za połowę ceny to nawet się nie zastanawiałem i po prostu ją kupiłem.

Cyclades. Hades - Pierwszy dodatek do mojej ulubionej gry planszowej. Kolejne figurki do pomalowania i coraz ciekawsze rozgrywka w grze czy trzeba coś więcej dodawać?
Z książek i planszówek to już było by tyle ale moja kolekcja powiększyła się również o płytę jednego z moich ulubionych zespołów.

Story Cubes Batman i Muminki -  to małe niepozorne kości (9- z tylu składa się jeden komplet). Od kiedy pierwszy raz nimi rzuciłem, zawładnęły moim sercem. Od tamtej pory dokupuję nowe zestawy. Dlaczego akurat Muminki i Batman? Muminki bo to również mój powrót do dzieciństwa, a Batman? no kurde to w końcu Batman!

Dziedzictwo. Testament diuka de Crecy - Testament jak i gra znajdująca się niżej zostały kupione przez mnie na Planszówkach na Narodowym cyklicznej już imprezie organizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Czemu akurat testament? Gdyż jak tylko zobaczyłem pierwszą recenzję tej gry na YT od razu wiedziałem, że muszę ją mieć. Szczerze powiem gra jest od 1 gracza więc nawet jeśli nikt nie będzie chciał w nią ze mną zagrać ja i tak to zrobię.

Kingsport Festiwal - Gra w którą miałem okazję zagrać jakiś czas temu na jednej z warszawskich Kostek organizowanych przez Game Troll TV. No i jeszcze ta recenzja zrobiona przez Carlosa na maxa zachęca do kupna! Mi gra od razu przypadła do gustu i jak tylko trafiła się okazja kupić ją sporo taniej niż normalnie to nawet się nie zastanawiałem tak długo jak zawsze.

IRA Akustycznie - Jedne z najnowszych albumów zespołu IRA ja swój egzemplarz nabyłem po koncercie, który odbył się na warszawskim Torwarze. Koncert świetny płyta również rewelacyjna.

Na sam koniec muszę Wam się jeszcze pochwalić moją ostatnią zdobyczą równie cenną jak te wszystkie wyżej.

Francuska lampa naftowa z roku 1885

A jak u Was jakieś ciekawe nowości? I co sądzicie o moich?

11 komentarzy:

  1. "Marynarka" bardzo mi się podobała, natomiast na "Dziewczyny z Powstania" poluję już od dłuższego czasu :) Pozostałych nie czytałam, choć niektóre nazwiska nie są mi obce :)

    Fajnie że wróciłeś :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Dziewczyny z powstania" naprawdę świetne, a zazdroszczę Ci powieści Glukhovsky'ego! Zazwyczaj idąc do księgarni mam w planach kupić "Witajcie w Rosji", a wychodzę z czymś innym... Może nadrobię to w najbliższym czasie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zaszalałeś, mości Mariuszu. Też ostatnio kupiłam Ciećwierza i Mortkę. Warto.

    OdpowiedzUsuń
  4. Czytałam "Futu.re" oraz "Otchłań". "Cabezano..." mam, na sprzedaż. Kupiona kiedyś pod wpływem chwili i tak sobie leży. "Straż, straż" mam, ale w innym wydaniu - tym z kolekcji Świata Dysku, co teraz wychodzi, dzięki prenumeracie. Bonda mnie nie pociąga. Kinga kilka książek już czytałam, ale inne niż te, które prezentujesz na zdjęciu. Czasem ciągnie mnie do Mortki, ale ostatecznie jeszcze żadna jego książka się u mnie nie znalazła.

    OdpowiedzUsuń
  5. "Morza Wszeteczne" to świetna lektura :) Teraz czekam na premierę "Wysp Plugawych".

    OdpowiedzUsuń
  6. Kurczę! Przepiękne wydania, niesamowicie zazdroszczę :)

    OdpowiedzUsuń
  7. "Dziewczyny z Powstania" i inne książki z tej serii mi się marzą. A "Futu.re" po prostu zazdroszczę, muszę ją przeczytać.

    OdpowiedzUsuń
  8. Dostałam oczopląsu :D
    Zazdrość!

    OdpowiedzUsuń
  9. Sporo ciekawych pozycji. Mortka, Bonda, Pratchett i Tischner. Różnorodne zestawienie...

    OdpowiedzUsuń
  10. Naprawdę zacny stos. Wielu nie znam i już szperam i sprawdzam, kilka książek jest na mojej liście do przeczytania, a no i Mistrz King <3 uwielbiam :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. Nawet nie wiem, gdzie spojrzeć - wszędzie książki! "Rękę mistrza" bardzo polecam, świetna rzecz.
    Pozostaje tylko życzyć miłego czytania! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...